Youth Lacrosse for Western Prince William County

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 04/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 7:30p 8:30p  >BOYS> 12U-UB Practice  Bus Loop  TH 
7:30p 8:30p  >GIRLS> 7/8-A Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-LB Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Practice  Share Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-Mod Practice  Share Field  TH 
 Tue 04/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-UB2 Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-A Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB1 Practice  Share Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >GIRLS> 7/8-LB Practice  Share Field  TH 
 Wed 05/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >BOYS> 8U-Mod1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 8U-Mod2 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Practice  Back Field  TH 
Gainesville MS 6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-A  Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-UB Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 12U-A Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 14U-LB Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 12U-UB Practice  half field  JM 
8:00p 9:00p  >BOYS> 14U-A Practice  half field  TH 
8:00p 9:00p  >BOYS> 14U-UB1 Practice  half field  TH 
8:00p 9:00p  >GIRLS> 7/8-A Practice  half field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> K/2 #1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> K/2 #2 Practice    TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-A Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  Share Field  TH 
 Thu 05/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB1 Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-UB2 Practice  Share Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-A  Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB2 Practice    TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-Mod Practice    TH 
 Fri 05/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-A Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-UB1 Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 7/8-LB Practice  Share Field  TH 
Manassas, Battlefield Sportsplex 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB2 Practice    TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >GIRLS> 7/8-A Practice  Share Field  TH 
 Sat 05/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Pinebrook ES 1 10:00a 11:00a  >BOYS> Dulles South-8ULBMF_DLS_2 Game 8U-Mod1   FH 
Carl Sandburg M S 4:00p 5:00p  >BOYS> Fort Hunt-10ULBMF_FTH Game 10U-Mod-LB2   SP 
Stone Bridge HS 5:30p 6:45p  >BOYS> Ashburn-12UUB_ASH_1 Game 12U-UB    
EC Lawrence 2 3:30p 4:45p  >BOYS> Southwestern-14ULB_SOU Game 14U-LB   JC 
Gainesville MS 6:30p 8:00p  Girls 3/4 Practice    KE 
6:30p 8:00p  Girls 5/6 Practice    KE 
6:30p 8:00p  Girls 7/8 Practice    KE 
Gainesville MS #1 9:00a 10:00a  >GIRLS> 3/4-A Full Field Game Chantilly-G34FF_CHY   AD 
11:15a 12:30p  >GIRLS> 7/8-A Game Western Loudoun-G78A_LDW   JV 
1:45p 3:00p TB >BOYS> 14U-UB1 Game Vienna-14UUB_VIE_1   DC 
3:00p 4:15p TB >BOYS> 14U-UB2 Game Fort Hunt-14UUB_FTH_ 1   GC 
4:15p 5:30p TB >BOYS> 12U-A Game Great Falls-12UA_GRF_1   RM 
Gainesville MS Mod 1 12:30p 1:30p  >BOYS> 10U-Mod-UB Game Herndon-Reston-10UUBMF_HRN_1   CC 
Gainesville MS Mod 2 12:30p 1:30p TB >BOYS> 10U-A  Game Fort Hunt-10UAMF_FTH   JG 
Saunders MS 11:15a 12:30p  >BOYS> Prince William-12ULB_PRW_2 Game 12U-LB2   TH 
12:30p 1:45p  >BOYS> Prince William-12ULB_PRW_1 Game 12U-LB1   AS 
1:45p 2:45p  >BOYS> Prince William-10ULBMF_PRW_2 Game 10U-Mod-LB1   MR 
McLean HS 5:15p 6:30p  >BOYS> 14U-A Game Fort Hunt-14UA_FTH   SK 
Dominion HS 3:30p 4:30p  >BOYS> Algonkian-8ULBMF_AGK Game 8U-Mod2   FH 
 Sun 05/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 2:00p 3:00p  >BOYS> 6U Practice  Upper Field (Bus Loop)  TH 
Gainesville MS #1 12:00p 1:00p JR, FH, JL >GIRLS> K/2 #1 Game Falls Church-G2K_FCH Falls Church forfeits game  NS 
1:00p 2:00p  >GIRLS> K/2 #2 Game Dulles South-G2K_DLS_1   FH 
2:00p 3:15p  >GIRLS> 7/8-LB Game Dulles South-G78LB_DLS   SF 
McLean HS 3:15p 4:30p  >GIRLS> Fort Hunt-G78A_FTH_1 Game 7/8-A   CO 
Dominion HS 2:15p 3:30p  >GIRLS> Algonkian-G56A_AGK Game 5/6-A    
James Madison HS 2:00p 3:00p  >GIRLS> Vienna-G34MF_VIE_3 Game 3/4-Mod   JW