Youth Lacrosse for Western Prince William County

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/13/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 7:30p 8:30p  >GIRLS> 7/8-A Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 8:00p  >BOYS> 14U-LB Practice  Share Field  TH 
6:00p 8:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Practice  Share Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 8:00p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  Share Field  TH 
 Tue 05/14/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 8:00p  >BOYS> 14U-UB2 Practice  Upper Field  TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> 5/6-A Practice  Upper Field  TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> K/2 #1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> K/2 #2 Practice  Back Field  TH 
Gainesville MS 6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-A  Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >GIRLS> 3/4-Mod Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 12U-LB2 Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 12U-UB Practice  Share Field  TH 
8:00p 9:00p  >BOYS> 14U-UB1 Practice  half field  TH 
8:00p 9:00p  >BOYS> 14U-A Practice  half field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 8:00p  >GIRLS> 7/8-LB Practice  Share Field  TH 
 Wed 05/15/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 8:00p  >BOYS> 8U-Mod1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 8:00p  >BOYS> 12U-A Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 8:00p  >BOYS> 8U-Mod2 Practice  Back Field  JM 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 8:00p  >BOYS> 10U-A  Practice  Share Field  TH 
6:00p 8:00p  >BOYS> 14U-UB1 Practice  Share Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 8:00p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Practice  Share Field  TH 
 Thu 05/16/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 7:30p 8:30p  >BOYS> 12U-A Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville MS 6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-UB Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Practice  Back Field  TH 
7:00p 8:15p  >BOYS> 14U-LB Practice  half field  TH 
7:00p 8:15p  >BOYS> 12U-UB Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >BOYS> 14U-A Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >GIRLS> 7/8-A Practice  half field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 8:00p  >BOYS> 12U-LB1 Practice  Share Field  TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> K/2 #1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> K/2 #2 Practice  Back Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB2 Practice    TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  Share Field  TH 
 Fri 05/17/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Burke, Lake Braddock High Schoo 5:00p 6:30p  Girls 3/4 Other    ML 
Bull Run MS 6:00p 8:00p  >BOYS> 8U-Mod1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 8:00p  >GIRLS> 3/4-Mod Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville MS 6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-UB Practice  half field  TH 
7:00p 8:15p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  half field  TH 
7:00p 8:15p  >GIRLS> 5/6-A Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >BOYS> 14U-UB2 Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >GIRLS> 7/8-LB Practice  half field  TH 
Haymarket, Battlefield High School 5:30p 7:00p  >BOYS> 8U-Mod2 Other  Battlefield HS Varsity Playoff game vs Mclean  JM 
Manassas, Mullen ES 6:00p 8:00p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Practice  Share Field  TH 
 Sat 05/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Byrne's Ridge Park 12:45p 2:00p  >BOYS> Dulles South-12UUB_DLS Game 12U-UB    
Stone Bridge HS 5:30p 6:45p  >BOYS> Ashburn-14ULB_ASH Game 14U-LB   GE 
Liberty HS Stadium 10:15a 11:30a  >BOYS> Fauquier-12ULB_FAU Game 12U-LB1   AS 
Gainesville MS 6:30p 8:00p  Girls 3/4 Practice    KE 
6:30p 8:00p  Girls 5/6 Practice    KE 
6:30p 8:00p  Girls 7/8 Practice    KE 
Gainesville MS #1 9:00a 10:15a  >BOYS> 14U-UB1 Game Arlington-14UUB_ARL_1 Arlington forfeits due to lack of players  NS 
10:15a 11:30a  >BOYS> 14U-UB2 Game Mclean-14UUB_MCL_1   WG 
11:45a 12:45p TB >BOYS> 10U-A  Game Springfield-10UAMF_SPR   JE 
12:45p 1:45p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Game Springfield-10ULBMF_SPR_2   SP 
1:45p 2:45p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Game Fauquier-10ULBMF_FAU   MR 
2:45p 3:45p TB >BOYS> 8U-Mod2 Game Great Falls-8ULBMF_GRF_1   FH 
Nike Park #4 1:00p 2:00p  >BOYS> Great Falls-8ULBMF_GRF_2 Game 8U-Mod1   FH 
Linway Terrace Turf 9:00a 10:15a  >BOYS> Mclean-12UA_MCL Game 12U-A   KB 
Oak Marr #2 9:00a 10:00a  >BOYS> Vienna-10UUBMF_VIE_3 Game 10U-Mod-UB   PM 
 Sun 05/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Lake Braddock Turf 1:00p 2:00p  >GIRLS> Burke-G34MF_BRK Game 3/4-Mod   CE 
Arrow Head Park #3 2:30p 3:45p  >GIRLS> Chantilly-G56LB_CHY Game 5/6-LB   WL 
3:45p 5:00p  >GIRLS> Burke-G78LB_BRK Game 7/8-LB   BL 
Bull Run MS 2:00p 3:00p  >BOYS> 6U Practice  Upper Field (Bus Loop)  TH 
Gainesville MS #1 12:00p 1:00p  >GIRLS> K/2 #1 Game Chantilly-G2K_CHY_1   FH 
1:00p 2:00p  >GIRLS> K/2 #2 Game Dulles South-G2K_DLS_2   FH 
2:15p 3:15p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Game Herndon-Reston-G34FF_HRN_2   ML 
3:15p 4:30p  >GIRLS> 5/6-A Game Herndon-Reston-G56A_HRN   JA