Youth Lacrosse for Western Prince William County

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 04/22/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-UB Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 8U-Mod1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 8U-Mod2 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 7/8-A Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville MS 6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-A  Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >GIRLS> 3/4-Mod Practice  half field  TH 
7:00p 8:15p  >BOYS> 12U-LB2 Practice  half field  TH 
7:00p 8:15p  >BOYS> 12U-A Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >BOYS> 14U-UB1 Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >BOYS> 14U-A Practice  half field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-LB Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Practice  Share Field  TH 
 Tue 04/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-UB2 Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-A Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> K/2 #1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> K/2 #2 Practice  Back Field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB1 Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 7/8-LB Practice  Share Field  TH 
Nokesville, Patriot H.S. 5:30p 7:00p  >BOYS> 8U-Mod2 Exhibition Game    JM 
5:30p 6:30p  >BOYS> 8U-Mod1 Exhibition Game    TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Exhibition Game    TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Exhibition Game    TH 
 Wed 04/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  Bus Loop  TH 
Gainesville MS 6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-UB Practice  half field  TH 
6:00p 7:00p  >BOYS> 10U-Mod-LB1 Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 14U-LB Practice  half field  TH 
7:00p 8:00p  >BOYS> 12U-UB Practice  half field  TH 
8:00p 9:00p  >BOYS> 14U-A Practice  half field  TH 
8:00p 9:00p  >GIRLS> 7/8-A Practice  half field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-A  Practice  Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 14U-UB1 Practice  Share Field  TH 
Manassas, Mullen ES 6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Practice  Share Field  TH 
 Thu 04/25/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB2 Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-A Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-Mod Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> K/2 #1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> K/2 #2 Practice  Back Field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 12U-LB1 Practice  Share Field  TH 
 Fri 04/26/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bull Run MS 6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-Mod-LB2 Practice  Bus Loop  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 8U-Mod1 Practice  Back Field  TH 
6:00p 7:30p  >BOYS> 8U-Mod2 Practice  Back Field  JM 
Gainesville MS 7:00p 8:15p  >GIRLS> 5/6-LB Practice  half field  TH 
7:00p 8:15p  >GIRLS> 5/6-A Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >BOYS> 14U-UB2 Practice  half field  TH 
8:15p 9:30p  >GIRLS> 7/8-LB Practice  half field  TH 
Gainesville, Piney Branch ES 6:00p 7:30p  >BOYS> 10U-Mod-UB Practice >BOYS>10U-UB Share Field  TH 
6:00p 7:30p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Practice  Share Field  KE 
 Sat 04/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Liberty HS Stadium 11:30a 12:30p  >BOYS> Fauquier-10ULBMF_FAU Game 10U-Mod-LB2   SP 
EC Lawrence 2 10:45a 11:45a TB >BOYS> Dulles South-8ULBMF_DLS_1 Game 8U-Mod1   FH 
2:00p 3:15p  >GIRLS> Southwestern-G78LB_SOU Game 7/8-LB   ML 
3:30p 4:45p  >BOYS> Southwestern-12ULB_SOU Game 12U-LB2   TH 
Falls Church HS Stad 2:00p 3:00p  >BOYS> Annandale-10UAMF_ANN Game 10U-A    MS 
Gainesville MS #1 9:00a 10:15a  >GIRLS> 5/6-LB Game Dulles South-G56LB_DLS   WL 
Nike Park #4 2:30p 3:30p TB >BOYS> Dulles South-8ULBMF_DLS_2 Game 8U-Mod2   FH 
Linway Terrace Turf 9:00a 10:15a  >BOYS> Mclean-14UUB_MCL_1 Game 14U-UB1   DW 
Nokesville, Grizzly Sportsplex 6:30p 8:00p  Girls 3/4 Practice    KE 
6:30p 8:00p  Girls 5/6 Practice    KE 
6:30p 8:00p  Girls 7/8 Practice    KE 
Grizzly Stadium 10:15a 11:30a TB >BOYS> 14U-UB2 Game Vienna-14UUB_VIE_1   DC 
11:30a 12:45p TB >BOYS> 12U-A Game Dulles South-12UA_DLS_1   DW 
12:45p 2:00p TB >BOYS> 12U-UB Game Arlington-12UUB_ARL_2    
2:00p 3:15p  >BOYS> 12U-LB1 Game Springfield-12ULB_SPR   AS 
3:15p 4:30p TB >BOYS> 14U-LB Game Mclean-14ULB_MCL   JK 
4:30p 5:45p TB >BOYS> 14U-A Game Braddock Road-14UA_BRD_1    
Oak Marr #2 10:30a 11:30a TB >BOYS> Ashburn-10ULBMF_ASH_2 Game 10U-Mod-LB1    
3:30p 4:30p  >BOYS> Vienna-10UUBMF_VIE_1 Game 10U-Mod-UB   CJ 
 Sun 04/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Arrow Head Park #3 2:45p 4:00p  >GIRLS> Chantilly-G56A_CHY Game 5/6-A    
5:15p 6:30p  >GIRLS> Chantilly-G78LB_CHY Game 7/8-LB   ML 
Chantilly HS Mod 1 1:00p 2:00p  >GIRLS> Chantilly-G34MF_CHY_2 Game 3/4-Mod   JM 
Bull Run MS 2:00p 3:00p  >BOYS> 6U Practice  Upper Field (Bus Loop)  TH 
Gainesville MS #1 12:00p 1:00p  >GIRLS> K/2 #2 Game Chantilly-G2K_CHY_1   FH 
1:00p 2:00p  >GIRLS> K/2 #1 Game Chantilly-G2K_CHY_2   FH 
2:15p 3:15p  >GIRLS> 3/4-A Full Field Game Algonkian-G34FF_AGK   EH 
3:15p 4:30p  >GIRLS> 5/6-LB Game Herndon-Reston-G56LB_HRN   JA